-
- Jakie wyposażenie obejmuje komercyjny system energii słonecznej?
- A:Podstawowa konfiguracja: moduł słoneczny, falownik, wspornik, kable i akcesoria instalacyjne itp. W przypadku dużych elektrowni wymagane są również transformatory, szafy rozdzielcze i inny sprzęt pomocniczy.
-
- Jaki serwis oferuje SOFAR?
- A:Nasza usługa obejmuje komponenty, sprzedaż, instalację i serwis; nie zarządzamy jednak wyborem instalacji lub projektu w PVSol* lub innych programach; dystrybutorzy zajmują się sprzedażą, a firmy instalacyjne instalacją.
-
- Czy domowy system PV potrzebuje magazynu energii?
- A:Domowy system fotowoltaiczny można podłączyć do sieci energetycznej bez potrzeby jednoczesnego uzupelnienia go magazynem energii. Jednocześnie SOFAR zaleca poważne rozważenie tej opcji, ponieważ system magazynowania energii pozwala na ubieganie się o dodatkowe dotacje rządowe, co całą instalację czyni opłacalną. Systemy off-grid wyposażone w akumulatorowe urządzenia magazynujące energię są powszechnie stosowane na przykład w odległych obszarach górskich, gdzie mozliwośc podłączenia do sieci energetycznej jest bardzo ograniczona, lub wręcz niemozliwa do realizowania.
-
- Jaka powierzchnia jest niezbędna do zaintalowania systemu PV?
- A:Zależy to od rzeczywistej powierzchni dostępnej na dachu. Ogólnie rzecz biorąc, dla systemu o mocy 1 kW wymagane jest 10 metrów kwadratowych.
-
- Czy rozproszony system wytwarzania energii fotowoltaicznej można zainstalować w budynkach komercyjnych?
- A:Tak. Trzeba uzgodnić to z mieszkańcami wielorodzinnego budynku mieszkalnego i przedstawić wniosek działowi zarządzania nieruchomością. Formularz wniosku musi zostać podpisany przez mieszkańców i opieczętowany przez dział zarządzania nieruchomością, a następnie zostanie on zarchiwizowany jako wniosek o podłączenie do sieci.
-
- Jak zbudowany jest domowy system fotowoltaiczny?
- A:Przede wszystkim trzeba dysponować podstawowymi informacjami, m.in. rodzaj obiektu mieszkalnego (mieszkalnego lub komercyjnego), konstrukcję dachu, powierzchnię dachu, miesięczne zużycie energii elektrycznej itp. Na podstawie powyższych informacji można zaprojektować najbardziej ekonomiczny schemat systemu, który zmaksymalizuje korzyści użytkownika.
-
- Jakie mogą być powody wytwarzania małej mocy i jak je rozwiązać?
- A:1) Należy sprawdzić lokalną pogodą (pochmurno, mgła). 2) W miarę mozliwości dokonać oględzin instalacji - sprawdzić powierzchnię elementów pod kątem kurzu, zanieczyszczeń, zacienień. 3) Sprawdzić wielkość napięcia wejściowego i prądu falownika, czy nie występują nieprawidłowości w zakresie napięcia i prądu. 4) Jeśli okablowanie jest zbyt długie, uzwojenie, nieprawidłowe specyfikacje skutkujące nadmiernymi stratami.
-
- Co zrobić, gdy wskazanie licznika nie jest takie samo, jak moc wytwarzana przez falownik podłączony do sieci?
- A:Zwykle moc wytwarzana przez falownik podłączony do sieci to moc wysyłana ze strony prądu przemiennego falownika podłączonego do sieci, podczas gdy licznik zakładu energetycznego pokazuje moc z punktu przyłączonego do sieci. Zwykle istnieje pewna różnica między dwoma punktami pomiarowymi, która jest generowana przez dokładność próbkowania i utratę linii AC między dwoma punktami. Rzeczywiste obliczenie zużycia energii elektrycznej odbywa się na podstawie licznika. Jeśli różnica jest duża, można sprawdzić i zoptymalizować kabel po stronie prądu przemiennego.
-
- Wyświetlacz falownika pokazuje, że impedancja izolacji panelu względem masy jest zbyt niska. Jaka jest tego przyczyna? Jak to rozwiązać?
- A:Falownik wykrywa, że impedancja izolacji PV+ i PV- do uziemienia po stronie kontroli grupowej jest zbyt niska, zgodnie z przepisami bezpieczeństwa falownik musi przestać działać, w przeciwnym razie spowoduje to ryzyko porażenia prądem. 1) użyj tabeli drgań rezystancji, aby wykryć, czy rezystancja izolacji PV+ do uziemienia i PV– do uziemienia jest mniejsza niż 2 megaomy, co można określić jako spowodowane problemem w grupie stringów. (2) Jeśli nie ma tabeli drgań rezystancji, użyj multimetru, przełącz go na przekładnię napięciową prądu stałego, aby wykryć, czy napięcie PV + do uziemienia, PV - do uziemienia przekracza 30 V prądu stałego, co pozwala określić spowodowane przez nie problemy z grupą stringów. (3) wyłącz przełącznik falownika, odłącz terminal fotowoltaiczny podłączony do falownika, spróbuj wprowadzić jedną grupę ciągów na raz do falownika, a następnie połącz się z siecią, jeśli grupa samych ciągów podłączonych do sieci powoduje błąd, możesz określić problem z ciągiem, sprawdzić czy problematyczny ciąg spowodował przerwanie kabla wierzchniego i inne problemy.
-
- Czy wentylator inwertera wymaga regularnego czyszczenia?
- A:Nasz wentylator inwerterowy pracuje w trybie bezobsługowym, tzn. nie powoduje awarii wentylatora bez alarmu i nie wymaga czyszczenia.
-
- Jak długo trwa gwarancja na nowy wymieniony falownik po wymianie oryginalnego falownika?
- A:Okres gwarancyjny nie zostanie przerwany w wyniku naprawy produktu ani przedłużony poprzez wymianę całej maszyny lub urządzenia, a wymieniona maszyna lub urządzenie automatycznie odziedziczy pozostały okres gwarancji na całą maszynę lub urządzenie przed wymianą.
-
- Z jakiego protokołu komunikacyjnego korzysta falownik?
- A:Zwykle komunikacja szeregowa wykorzystuje protokół komunikacyjny Modbus-RTU.
-
- Co się stanie, gdy napięcie w sieci będzie zbyt niskie?
- A:Włącz multimetr na przekładnię na napięcie AC, zmierz, czy zaciski wyjściowe AC powinny mieć napięcie 220V lub 380V, jeśli nie, sprawdź po kolei, czy zaciski są luźne, czy wyłącznik AC jest zamknięty, czy wyłącznik ochronny jest odłączony.